Žáci základní školy v Plzni v Podmostní ulici ovládli 21.ročník soutěže Romano suno

11.12.2018 13:16

Ptáte se, co to je Romano suno? Jedná se o dlouholetý projekt o.p.s. Nová škola, který dává prostor romským dětem, ale v posledních ročnících i dospělým, vyjádřit se ve svém rodném jazyce. Své pocity mohou sdělit také ve výtvarné části pomocí obrázků. Zkrátka takový Romský sen (pozn. Romano suno znamená česky Romský sen)

Že tvrzení o ovládnutí soutěže není přehnané potvrzují výsledky. Bylo vyhlašováno celkem deset kategorií ve třech oblastech (literární, mluvené slovo, výtvarné) a žáci z „ Podmostní“ získali jedno první a čtyři druhá místa. Nejúspěšnějším účastníkem se stal Míra Pulko, který zabodoval jako literát i jako výtvarník. Velmi oceňovaným se stal i vítězný příspěvek Lukáše Hlaváče, ve kterém píše o tom, jak mu škola pomohla najít místo v životě.

Vyhlášení výsledků se konalo 4.12.2018 v Americkém centru v Praze na Malé Straně. Patřičného lesku celé akci dodala osobní účast a vystoupení velvyslance USA v ČR pana Stephena B.Kinga, který nad vyhlášením převzal záštitu.

A tak si díky Nové škole a za podpory mnoha dalších institucí mohly děti z „Podmostní“ prožít své „Romano suno“

 

Jaromír Hupač, učitel

Základní škola, Plzeň, Podmostní 1

 

 

 

    

Zpět